فیزیوتراپی کمردرد بهترین روش درمان غیرجراحی کمردرد است که در کلینیک فیزیوتراپی متین نوین ( فیزیوتراپی در تهرانپارس) به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

کمردرد یکی از رایج ترین دلایل دوری افراد از محل کار و خانه نشین شدن است که اغلب ما در طول زندگی خود آن را تجربه کرده ایم ، کمردرد بحدی شایع است که پس از سرماخوردگی دومین علت مراجعه افراد به مراکز درمانی است.

راهکارهای عمومی

توصیه های کلی این است که در اسرع وقت فعالیت عادی یا تقریباً عادی را از سر بگیرید. با این حال، انجام حرکات کششی یا فعالیت هایی که باعث ایجاد فشار اضافی بر پشت می شود، منع می شوند.

خوابیدن با بالش بین زانوها در حالی که به یک طرف دراز کشیده اید ممکن است راحتی را افزایش دهد. برخی از پزشکان توصیه می کنند به پشت دراز بکشید و بالش زیر زانوهای خود قرار دهید.

هیچ تمرین خاصی برای کمر که باعث بهبود درد یا افزایش توانایی عملکردی در افراد مبتلا به کمردرد حاد شود، یافت نشد. با این حال، ورزش ممکن است برای افراد مبتلا به کمردرد مزمن مفید باشد تا به آنها کمک کند به فعالیت ها و کار عادی خود بازگردند. این تمرینات معمولاً شامل مانورهای کششی است.
داروهای بدون نسخه ممکن است درد را تسکین دهند.

ایبوپروفن (ادویل، نوپرین یا موترین) که بدون نسخه موجود است، یک داروی عالی برای درمان کوتاه مدت کمردرد است. به دلیل خطر ابتلا به زخم و خونریزی گوارشی، با پزشک خود در مورد استفاده طولانی مدت از این دارو صحبت کنید.

ثابت شده است که استامینوفن (تیلنول) به اندازه ایبوپروفن در تسکین درد موثر است.

اثربخشی عوامل موضعی مانند مالش های گرم کننده عمیق نشان داده نشده است.

به نظر می رسد برخی افراد از استفاده از یخ یا گرما سود می برند. استفاده از آنها، اگرچه اثربخشی آنها ثابت نشده است، اما مضر تلقی نمی شود. مواظب باشید: از پد حرارتی روی «بالا» استفاده نکنید یا یخ را مستقیماً روی پوست قرار ندهید.

اکثر متخصصان موافق هستند که استراحت طولانی مدت در بستر با دوره نقاهت طولانی تر همراه است. علاوه بر این، افرادی که در بستر استراحت می‌کنند بیشتر در معرض افسردگی، لخته شدن خون در پا و کاهش تون عضلانی هستند. تعداد بسیار کمی از کارشناسان بیش از 48 ساعت کاهش فعالیت یا استراحت در بستر را توصیه می کنند. به عبارت دیگر بلند شوید و تا جایی که می توانید حرکت کنید.

فیزیوتراپی کمردرد

فیزیوتراپی درمانی ایمن ، کم هزینه و بدون عارضه است که علاوه بر کمک به تسکین درد کمر ، می تواند به درمان عامل زمینه ای نیز کمک زیادی بکند.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی متین نوین ( فیزیوتراپی در تهرانپارس) با کادری مجرب و متعهد پس از ارزیابی دقیق شرایط بیماران و نوع مشکل و عامل بوجود آورنده درد از موثرترین مدالیته های فیزیوتراپی بهره می برند.

تکنیک های درمان دستی و دستکاری ستون فقرات در برخی شرایط که سبب بروز کمردرد شده اند می تواند مفید واقع شود.

فیزیوتراپی کمردرد با تمرینات ورزشی بخش مهمی از برنامه درمان کمردرد است، تمرینات ورزشی که فیزیوتراپیست برای بیمار در نظر می گیرد، با توجه به شرایط هر بیمار و نیازهای وی بطور منحصر بفرد تنظیم می شود.

تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS)پالس های تحریک الکتریکی را از طریق الکترودهای سطحی فراهم می کند و می تواند به تسکین کمردرد کمک کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در حیکیمیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست