فیزیوتراپی ورزشی در تهرانپارس در کلینیک فیزیوتراپی متین نوین (فیزیوتراپی در منطقه ۴ تهران) به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

یک فیزیوتراپیست ورزشی یک فیزیوتراپیست تخصصی است که در زمینه درمان و توانبخشی آسیب های ورزشی فعالیت می کند.

آسیب دیدگی ممکن است در هر فعالیت ورزشی رخ دهد. به ویژه ورزشکاران حرفه ای به دلیل ساییدگی و پارگی بیش از حد مرتبط با الزامات ورزش رقابتی مستعد آسیب هستند. برنامه تمرینی مناسب برای حفظ قدرت، انعطاف پذیری و ثبات می تواند به ورزشکاران کمک کند تا پس از آسیب به سرعت بهبود یابند و آنها را برای از سرگیری فعالیت های ورزشی توانمند می کند.

آسیب های ورزشی، طبق تعریف، شامل صدمات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی است. سیستم اسکلتی عضلانی شامل استخوان ها، بافت ها، ماهیچه ها و غضروف است. هر آسیبی متفاوت است و هر فردی به طور متفاوتی بهبود می یابد. هدف از توانبخشی در مرکز فیزیوتراپی ورزشی در تهرانپارس کمک به بهبود بافت های آسیب دیده به شیوه ای کنترل شده و تحت نظارت است. بهبودی آسیب به زمان نیاز دارد و بهتر است در این مدت از یک فیزیوتراپیست مجرب راهنمایی بگیرید. درمانگر می تواند یک برنامه بازیابی ایمن و موثر را به طور خاص با توانایی های فرد طراحی کند. یک فیزیوتراپیست می تواند علت آسیب را شناسایی کند و یک برنامه درمانی برای جلوگیری از آسیب های بعدی ایجاد کند.

فیزیوتراپی ورزشی شاخه خاصی از فیزیوتراپی اسکلتی ـ عضلانی است که به آسیب ها و شرایط مربوط به افراد ورزشکار می پردازد.

هیچ دوره خاصی برای فیزیوتراپیست ورزشی وجود ندارد اما آنها معمولاً دارای طیف وسیعی از مهارت ها هستند که آنها را کمی با فیزیوتراپیست اسکلتی عضلانی معمولی شما متفاوت می کند.

آسیب های ورزشی می تواند با آسیب های روزمره متفاوت باشد. ورزشکاران معمولاً سطح بالاتری از عملکرد و تقاضا را بر بدن خود تحمیل می‌کنند، که بر عضلات، تاندون‌ها، رباط‌ها، مفاصل و استخوان‌ها فشار وارد می‌کند.

متخصص فیزیوتراپی ورزشی در تهرانپارس

فیزیوتراپیست های ورزشی در حالت ایده آل باید دانش خاص یا مرتبط با ورزش را داشته باشند که بتواند آسیب های طیف وسیعی از ورزش ها را برطرف کند. خدمات آنها باید تفاوت‌های ارائه آسیب‌ها را بین ورزشکاران مرد و زن، ورزشکاران جوان و مسن‌تر یا فقط ورزشکارانی که در تمام سطوح مختلف مسابقات ورزش می‌کنند، در نظر بگیرد.

یک فیزیوتراپیست ورزشی برای اهداف تشخیصی، درمان دستی و توانبخشی ورزشی نیاز به داشتن طیف وسیعی از مهارت ها دارد. در مراقبت‌های جانبی زمین، این موارد شامل مدیریت کمک‌های اولیه ورزشی ،تروما، تیپینگ و ماساژ و همچنین توانایی تصمیم‌گیری تحت محدودیت‌های زمانی و کار در یک تیم پزشکی ورزشی است.

روانشناسی و ویژگی های فیزیکی خاص ورزشکاران باعث می شود که ارزیابی، درمان و توانبخشی با همان انواع آسیب ها در جمعیت عادی متفاوت باشد. آنها باید از ورزشکار حمایت کنند و بتوانند با طیف وسیعی از افراد در اطراف هر ورزشکار مانند مربیان، مدیران، مربیان قدرت و آمادگی جسمانی، دانشمندان ورزش و ورزش ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، تیم پزشکی ورزشی که آنها باید با آنها ارتباط برقرار کنند ممکن است شامل پزشکان ورزشی، مشاوران ارتوپدی، متخصصین تغذیه، متخصصین پا و روانشناس باشد.

شایع ترین آسیب های ورزشی

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی میتن نوین (فیزیوتراپی ورزشی در تهرانپارس) خدمات تخصصی فیزیوتراپی ورزشی را با هدف کمک به درمان ، توانبخشی و حتی پیشگیری از آسیب های ورزشی ارائه می دهند.

شایع ترین آسیب های ورزشی که با فیزیوتراپی می توان به آن ها کمک کرد عبارتند از :

  • پارگی رباط های زانو 
  • پارگی مینیسک زانو
  • التهاب تاندون ها مانند تاندونیت روتاتور کاف و تاندونیت آشیل
  • التهاب بورس ها مانند بورسیت شانه
  • کشیدگی های عضلانی
  • گرفتگی و رگ به رگ شدن عضلات
  • سندرم آرنج تنیس بازان
  • و … بسیاری آسیب های دگیر که با خدمات فیزیوتراپی ورزشی می توان به آن ها کمک کرد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ورزشی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منطقه ۴ تهران – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی کمر در تهرانپارس – فیزیوتراپی تخصصی شانه در تهرانپارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست