فیزیوتراپی شانه در تهرانپارس برای کمک به درمان و توانبخشی آسیب های شانه در کلینیک فیزیوتراپی متین نوین (فیزیوتراپی در منطقه ۴) ارائه می شود.

درد شانه یک بیماری شایع است – 18 تا 26 درصد از بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می دهد. شانه بیشترین دامنه حرکتی را در بین همه مفاصل ما دارد، بنابراین جای تعجب نیست که درد و آسیب شانه هر دو شایع و فوق‌العاده ناراحت‌کننده هستند.

مفصل شانه از سه قسمت اصلی تشکیل شده است:

 • هومروس (استخوان بالای بازو)
 • ترقوه (استخوان ترقوه)
 • کتف (تیغه شانه)

این استخوان‌ها که توسط ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و رباط‌ها به هم متصل می‌شوند، چیزی هستند که به ما اجازه می‌دهند کارهای روزمره را به راحتی انجام دهیم. از آنجایی که یکی از پرمصرف‌ترین قسمت‌های بدن است، در معرض خطر بیشتری برای آسیب است، به همین دلیل است که درک نحوه محافظت از شانه‌ها و همچنین نحوه درمان مناسب درد و آسیب‌های شانه با فیزیوتراپی شانه در تهرانپارس مهم است.

دانستن اینکه چرا شانه درد را تجربه می کنید اولین قدم برای درمان آن است و شانه ها ممکن است در اثر فعالیت های مختلف، از جمله فعالیت های به ظاهر بی ضرر، مانند نشستن پشت میز در محل کار، آسیب ببینند. انواع آسیب های شانه را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد: آسیب های ناگهانی و آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد.

آسیب های ناگهانی شانه

این آسیب‌ها که به عنوان آسیب‌های حاد نیز شناخته می‌شوند، می‌توانند نتیجه هر چیزی از زمین خوردن و فرود آمدن روی شانه تا چرخاندن شانه به روشی غیرطبیعی باشند. صدمات ناگهانی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • کبودی
 • تاندون های آسیب دیده، که ماهیچه را به استخوان متصل می کند
 • رباط های آسیب دیده، که به ثابت نگه داشتن مفصل شانه کمک می کند
 • اعصاب آسیب دیده
 • پارگی روتاتور کاف، زمانی اتفاق می افتد که هر یک از چهار تاندون که مفصل شانه را می پوشانند آسیب ببیند.
 • کشیدگی عضلات
 • شکستگی استخوان ها
 • جابجایی و دررفتگی شانه

پس از آسیب حاد شانه، احتمالاً بلافاصله کبودی یا تورم را مشاهده خواهید کرد و اگر آسیب منجر به گیرکردن عصب یا رگ خونی آسیب دیده شود، ممکن است احساس سوزن سوزن شدن یا بی حسی کنید. فیزیوتراپی تخصص شانه در تهرانپارس کمک زیادی به درمان و توانبخشی آسیب های فوق می کند.

آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد

آسیب‌های ناشی از استفاده بیش از حد می‌توانند بدتر از آسیب‌های حاد باشند، زیرا ممکن است در طول زمان و در نتیجه فعالیت‌های روزمره شما به کندی ایجاد شوند. آنها نتیجه مواجهه مفصل شانه یا بافت اطراف آن با استرس بیش از حد هستند، و حتی ممکن است متوجه مشکلی نباشید تا زمانی که ناگهان با یک شانه درد آزاردهنده مواجه شوید. صدمات ناشی از استفاده بیش از حد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بورسیت، زمانی است که کیسه مایعی که بالشتک و روان کننده مفصل شانه است ملتهب می شود.
 • تاندونیت، زمانی که تاندون ها ملتهب می شوند.
 • فشار عضلانی.
 • شانه یخ زده، که دامنه حرکتی شانه شما را منجمد می کند.
 • سندرم گیرافتادگی، زمانی است که حرکات بالای بازو، تاندون‌ها را مجبور می‌کند تا روی قسمتی از تیغه شانه ساییده شوند، که می‌تواند منجر به ملتهب شدن تاندون‌های روتاتور کاف شود.

صدمات ناشی از استفاده بیش از حد به مرور زمان در نتیجه فعالیت های روزمره به کندی ایجاد می شوند

فیزیوتراپی شانه در تهرانپارس

فیزیوتراپی تخصصی شانه خواه پارگی روتاتور کاف یا آسیب های دیگر به عضلات اطراف شانه باشد، برای درد شانه اغلب یک درمان موفق و غیر جراحی است. هدف آن تقویت عضلات اطراف شانه برای بهبود عملکرد و تحرک شما است.

فیزیوتراپیست آسیب شما را بررسی کرده و بهترین روش درمانی را تعیین می کند.

این درمان به صورت سفارشی طراحی خواهد شد تا به شما کمک کند تا از آسیب خود بازیابی کنید و تحرک خود را دوباره به دست آورید، و درمانگر شما همچنین ممکن است توصیه هایی را در مورد نحوه تغییر فعالیت های روزمره خود برای حمایت بهتر از شانه ها ارائه دهد تا بتوانید از آسیب مجدد جلوگیری کنید. همچنین ممکن است یک روال منحصر به فرد ورزش در خانه به شما اختصاص داده شود تا به شما کمک کند تا پس از اتمام جلسات درمانی، تحرک خود را حفظ کنید.

در برخی موارد، فیزیوتراپی می‌تواند از نیاز به جراحی جلوگیری کند، که به‌ویژه برای افراد مسن که ممکن است میزان موفقیت بالایی در جراحی نداشته باشند، مفید است. مطالعات نشان می‌دهند که اکثر بیماران فیزیوتراپی برای آسیب‌های شانه را کافی می‌دانند، اگرچه طول دوره بهبودی می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. حتی در مواردی که جراحی اجتناب ناپذیر است، فیزیوتراپی راهی عالی برای آماده سازی و تقویت بدن قبل و بعد از جراحی است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی شانه در تهرانپارس – فیزیوتراپی تخصصی شانه – فیزیوتراپی ورزشی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منطقه ۴ تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست